Katlanır Cam Sistemleri

Katlanır Cam, yapısı alüminyum alt ve üst kasa , hareketli katlanabilir kanatlar, yönlendirici aparatlar, temperli veya lamine cam , yalıtım malzemeleri şeffaf ve kıl fitillerden oluşmakta ve uygulama yapılan yerlerin istenildiği taktirde maximum açılabilirlik özelliği sayesinde mekanlardan hiç kapatılmamış gibi faydalanılmasını sağlayan kullanışlı bir sistemdir.

Ev ve iş yerlerinizin dış çevreyle buluşmasını sağlayan balkon, teras, vitrin , cafe , veranda ve diğer özel alanların ayrılması için uygulanan tüm detay ve uygulama sorunlarını ortadan kaldıran, kullanıldığı alanlara panoramik bir görünüm sağlayan modern kullanımı ve temizliği son derece pratik bir sistemdir.

Katlanır Cam SistemleriUygulamalarda alüminyum parçalarda sınırsız renk seçeneği imkanı ve camında değişik renk ve özelliklerde (Temper,Lamine , Reflekte ) uygulaması mümkündür.Ayrıca Cama istenen desen , resim fon veya logo baskıları uygulanabilir , güvenlik ve değişik amaçlara yönelik Film çekilebilir. Camlar: Temperlidir. Standart en 550 mm.- 750 mm. arasındadır. Camlar standart şeffaftır. Ayrıca opsiyonel olarak, şişecam standartlarında ve mevcutlarında olmak üzere renkli cam seçenekleri mümkündür. (füme, bronz, yeşil, reflekte vb...)

Temperli (security) Güvenlik Camı: Camın direnci ve mukavemetinin arttırılması amacıyla cama uygulanan bir işlemdir. Temperlenmiş cam normal bir cama göre daha dayanıklı ve yüksek şiddette rüzgara ve darbeye dayanıklı hale getirilmiş olup kırılması durumunda küçük parçalara ayrılarak çevreye ve canlılara zarar vermez.Camlar temper işlemine artı olarak rodajlı olup kesilme ve yaralanma riskleri minumuma indirilmiştir.

Lamine: İki camın PVB veya EVA film tabakaları kullanılarak ısıl işlem ve vakumlanması neticesinde elde edilen bir cam cinsidir. Özellikle güvenlik amaçlı olarak kullanılır. Kırıldığında cam parçaları bünyesinde bulunan film tabakasından ayrılamadığı için zararsızdır. Hırsızlığa karşı da önemli bir engel oluşturur. Kurşun geçirmez camlar da bu yöntemle yapılmaktadır.